מודעות חודש אייר - שור
שיתוף בפייסבוק
ברוך מרפא חולים בא ה ב ה

 
בספר המידות, בערך 'אהבה', כתוב:
"אהבת אישה לבעלה ניכר בזבובים וביתושים שבבית. גם על ידי אהבתם יכולין לידע כוח היצר הרע, אם כבר נחלש או אם לאו". כוחו של חודש אייר בא בראש ובראשונה ללמד אותנו על כוחה של האהבה, הבית שבו אנו חיים, יופיו, הדרו, העיצוב והפנים, ניכר קודם כל באהבה שאנו משכינים בו. היופי הפנימי שאנו נוטעים בקירות ובריהוט מתחיל בערכים, בכיבוד ובהרמונה ששוכנת בבית. כיבוד האב לאשתו, כיבוד האב לבנו, כיבוד האשה לבעלה וכן הלאה, הם אלו שבונים את העיצוב הפנימי והם אלו שמשליכים על כל תוצר שאנו רוצים להפיק בחוץ. הבית הפנימי מתחיל בתוכנו ובמשכננו.
 
ונוס אלת האהבה שולטת בחודש זה, זוהי אותה אפרודיטה, החושנית, הסקסית, שלקוחה מספרי האגדות הרומיות העתיקות. וונוס מסמלת קודם כל את הרצון לאהוב ולהיות נאהב. היא נולדה מתוך צדף קונכייתי והפכה לאלה מרשימה ביופייה, שהקסימה את ליבם של כל האלים. קשה מאוד לסרב לוונוס, היא זוהרת, מוקפת הילה מיוחדת במינה ואהבתה נשגבת, מושלמת ונחשקת. כך גם השוורים, קשה להם לסרב ליופי הנחשק, לפינוקים, לנוחות ולרצון הנשגב להשיג את אהבתם והיוקרה הראויה.

אייר, הוא החודש השני במקרא למניין החודשים ליציאת מצריים. החודש שבא אחרי ניסן, אב החדשים. חודש זה נמצא בתקופת ספירת העומר, אחת משתי תקופות האבלות של הלוח העברי.  אייר הוא סוף עונת האביב, מוצא השם אייר בבלי, משמעו אור. במקרא, מונה חודש אייר, "ירח זיו", על שם זיוה של החמה, הזוהרת בחודש זה ואינה לוהטת כבחודשי הקיץ המאוחרים, שמש זיו, שמש מלטפת כראוי לוונוס ולמזל שור.
האיכרים הקדמוניים יחסו את ברכת השדה באביב לשור, השור הרתום למחרשה, פילח את האדמה לזריעה.  השור משתתף בחגיגת הקציר והדיש, הוא שותף לעבודות השדה ועתה הוא יכול להפוך אותו לממתק או למאכל מר.
בלוח החקלאי העתיק, שמו של חודש אייר הוא "ירח קציר כל", בו קוצרים את תבואת החורף, בראשית החודש את השעורה ובסופו את החיטה. וכן על שם הניצנים הרכים שנראים בארץ בחודש זה. שהרי  'זיו' הוא ניצן: הכוח להוציא את המחשבות אל הפועל. ובשיאו של חודש זה, הוא מעמד מתן תורה.

 
כוח המודעות שמתגלה החודש הוא כוח של רפואה, חמלה, יש לנו את הכוח לרפא ע"י אהבה. אהבה ללא תנאי, מחברת אותנו לריפוי כל פצע או פחד בגופינו. חכמת הקבלה מלמדת אותנו ששורש החולי נובע מחיסרון מחלה, מלשון חלל – חלל שנוצר בנפש האדם, אליו חודר כוח שלילי ושם מתפתחת מחלה.

 
מסופר על הבעש"ט הקדוש שהיה עוסק ברפואה. יום אחד הגיעה אליו הדוכסית מאוקראינה וביקשה מזור למחלה, לאחר שלא עלה ביד רופאה הפרטי לרפאה. כשחזרה הדוכסית וסיפרה לרופאה על נפלאות הבעש"ט, ביקש זה להיפגש עמו, ולבדוק מה כוחו של הבעש"ט. 
נפגשו השניים, והרופא הציע, שיבדקו זה את זה ויאבחנו איש את מחלת רעהו. בדק הרופא את הבעש"ט אך לא עלה בידו לגלות את מחלתו. דרכו של הבעש"ט שהיה בודק את הדופק של האדם, וכך מזהה את החיסרון (חלל-מחלה) של האדם מולו. לאחר שבדק הבעש"ט את הרופא, ביקש הרופא ממנו לומר לו מה גילה, אך הבעש"ט ביקש לספר זאת רק לדוכסית. פנה הבעש"ט לדוכסית ושאל: "האם לאחרונה נעלמו מביתך תכשיטים?" כן! תמהה הדוכסית. "אם כך, גשי וחפשי אותם אצל רופאך כי זיהיתי אצלו מחלה…" 
"ומהי המחלה שלך?" שאלה הדוכסית את הבעש"ט. "אני חולה אהבה" ענה, "ומחלה זו לא מופיעה בספרו של רופאך…"

 
השור אינו יכול לשרוד ללא אהבה, הוא ניזון מאהבה וזקוק לכל הגינונים באהבה. התכשיטים מסמלים את החיסרון באמצעים, השור אינו יכול לשרוד אם אינו מרגיש בטוח ורגוע מבחינה כספית. יש כסף בבנק יש שקט ושלווה. במשלי נאמר: " בכל עצב יהיה מותר", מכאן נלמד כי העצבות של האדם באה לו מתאוות מותרות - הדברים העודפים בחייו. לכן עכשיו, זהו זמן טוב לעבוד על תיקון המידות, חשוב לבדוק שאין דבר מיותר במערכת חיינו, הכל יהא במידה הנכונה.
 
אדם שמח הוא אדם בריא, כנגד חמשת החלקים של הנשמה: נפש, רוח, נשמה, חיה ויחידה, שמעידות על שלמות הקומה.  הדרך להירפא היא לראות את האור ללא פחד וללא ספקות. 
חולה בגימטרייה ערכו 49,
אלו הם 49 ימים של ספירת העומר, שהם ימים של דין, ימים של חיסרון. 
בימים אלו מתגלים בפני האדם חסרונותיו, קל לאדם להרגיש חסר. החושים מתעוררים,  היכולת להתבונן. עבודת ההתבוננות מגלה בפני האדם את  חסרונותיו, אותם הוא צריך לקבל באהבה. עליו לדעת כי אם מראים לו משמיים את החסר, זה הזמן לתקן ולהירפא. 
כפי שאמר דוד "הפכת מספדי למחול לי"  אותם דברים שקשה לי איתם, הם שמביאים לי שמחה. אלו הכלים לקבלת השפע. יש לזכור כי החיסרון יוצר השתוקקות למילוי האור.

49  ימי ספירת העומר, הם ימים של התנקות וטהרה. כשהרפואה מגיעה לשלמות היא מגיעה לשער ה-נ', שער החמישים. זוהי מידת הזמן בה הלכו בני ישראל במדבר' נרפאו מכל המחלות וטיהרו את עצמם עד אשר הגיעו לשער ה-נ', שנקרא שלמות. בו קיבלו את התורה. ועל כך נאמר בפרקי אבות: "אם אין דרך ארץ אין תורה" - לפני שאדם מקבל את התורה עליו לתקן את המקום הנמוך, את הארץ עליה הוא דורך, את הבית בו הוא שוכן.

 
הלימוד העיקרי של החודש, הוא לשחרר כעסים ע"י הוצאה ולא הדחקה, על ידי מילוי של החללים באנרגיה של אהבה. לשור יש רצון מוגבר וחזק לקבל, הריצוי לעיתים מתפרש כרדיפה וחוסר שלמות בנפש פנימה. החודש אנו מקבלים את התורה ומכניסים טהרה, מתגברים על החללים החסרים ונוטעים בהם ידע, אהבת אמת וסיפוק מן הערך הפשוט ביותר, אהבה. חודש אייר מלשון  'אני השם רופאך'. המילה ר-ו-פ-א מורכבת גם היא מדינים, שמסמלים את הצד האפל ואת כוחות החושך במציאות. האות וו מסמלת את החיבור לקרקע, את היתד באדמה, שמפרידה  בין האור והכלי.  הרפואה השורשית היא מילוי פנימי, החודש יש לנו את הכוח למלא את החללים באור יקרות ובאהבה ללא תנאי וללא ספקות.

אותיות החודש -  פו
פ' - בראה את כוכב נוגה, אלת היופי והאהבה
ו' -  בראה את מזל שור.
ע"י התבוננות באותיות והתחברות למודעות החודש, נוכל להעצים את הכוח לרפוי, התחברות לאור ואהבה
 
שנזכה לרפואה שלמה וחודש טוב.   
שלכם באהבה
שלי רום, אסטרולוגית
 

 

 

צרו קשר :
050-8663028
טופס יצירת קשר
רכישת ייעוץ טלפוני
זמן הייעוץ
רוצים לקבל תחזית למייל?
מלאו את הפרטים
שם מלא :
טלפון :
אימייל :
ת. לידה :
מכתבים והמלצות
מזל האופק
מזל האופק
מזל האופק מגלה לנו את כרטיס הביקור של האדם, איך הוא נראה? מה הוא מייצג בחברה? ומה חושבים עליו?
בידקו מה האופק שלכם? ולימדו לחשב אותו בעצמכם.
27.03.2012
גלגולה של נשמה...
גלגולה של נשמה...
"את מוכרת לי מפעם, אולי מגלגול אחר... " מי מושך בחוטים? מה מסתתר מאחרי הקלעים של החיים? למה קורה שאנו נפגעים, מתאהבים, מתגרשים? ומאבדים את היקר לנו? כל התשובות מפי תודעת העל..
22.09.2013
מסעו של הירח
מסעו של הירח
הירח מטייל בשמים ומשפיע עלינו כאן למטה, הירח הוא המחסן הקוסמי הנשמתי, אחראי על הרגשות ועל ההתרחשויות הארציות בכל רגע וזמן נתון..
21.11.2010
| | | | | | |
כל הזכויות שמורות © שלי רום בניית אתרים