2012 עידן חדש - עידן הדלי
שיתוף בפייסבוק
כתבות
2012 עידן חדש - עידן הדלי  02.01.2012
2012 עידן חדש - עידן הדלי
 
שנת 2012 היא נקודה משמעותית של
סיום והתחלה מחדש.
סיום עידן ישן והתחלה של עידן חדש.
העידן הישן שמסתיים בשנת 2012 התאפיין בעיקר כעידן של מסגרות, זהו עידן שלימד אותנו להתחבר האחד לשני, בדרך מסגרתית. מהרגע שנולדנו התחברנו למסגרת, מסגרת גן, מסגרת בית- ספר, מסגרת צבאית, מסגרת לימודית, מסגרת עבודה, ארגונים, קופות חולים, צופים, חוגים, פוליטיקה ועוד ועוד מסגרות..
ובראשן, המסגרת הזוגית - לה אנו קוראים מוסד הנישואין.

היסודות ששלטו בעידן שאנו נפרדים ממנו מהיום הם יסודות המים (משולים לרגשות) והאדמה (משולה לחומר).
השאיפה האנושית היתה בעיקר כיבוש החומר, הצלחה נמדדה בכסף שהצלחנו להרוויח. רוב האנושות שאפה בסופו של דבר לפשטות: לבנות בית, לכלכל אותו ולהרוויח כסף למען מטרות אישיות נעלות. שתהיה לנו הזכות להתקיים ולהגשים את עצמנו, וכדי להצליח התחברנו בדרך כלל למסגרות והרגלים שנקבעו על ידי החברה והשלטון.

כדי להשיג את המטרות הכי נשגבות שלנו השתמשנו בהמון רגשות, חיזוקים רגשיים, חיבוקים, התמסרות, קירבה גופנית דאגה האחד לשני, כאבים וריגושים. ואת כל זה ייחלנו לעצמנו לחוות ביחד, הכמיהה הזוגיות לאהבה, לרומנטיקה, לסקס וחיבור רגשי.
 
העידן החדש המתחיל בפרוץ שנת 2012, מעביר אותנו שינוי תודעתי, שינוי תפיסתי, קצת קשה להבין, אחרת כבר היינו שם..
העידן החדש עובר לתדר חדש, תדר של אוויר (מחשבות וידע) ותדר של אש (ביצוע).
עיקר השינוי הוא פריצת המסגרות שאיננה רלוונטיות. העידן החדש מושתת על תדר של חיזוק האינדבידואל, חיזוק האחד מול החברה כולה. למידה והתפתחות תודעתית.

שימו לב מה קורה בעולם, כל אדם באשר הוא מחזק את היכולת המחשבתית שלו, מתבונן במסגרת ואיכשהו מרגיש שהיא מאיימת עליו ולא מגוננת עליו כמו שהרגשנו עד כה.
כל אדם באשר הוא מרגיש צורך עז להביע את עצמו מול המערכת, לכל אחד מאיתנו יכולות מיוחדות.
בשינוי, בקפיצה הקוונטית לעידן החדש נרגיש צורך לבטא את המיוחדות שלנו, את דעתנו.
האנושות תעבור התמרה, השכל, יעבוד בדרך אחרת: זאת תהיה סכמה שונה: בהתחלה יוולד רעיון(אוויר), את הרעיון נשתף באנשים הנכונים, בני הברית שלנו ומשם נעבור להוציא אותו לפועל, לביצוע מהיר, לעשיית אינסטנט (אש).

לסיכום: מחשבה בוראת מציאות כהרף עין.
 
מתי התהליך נפגם, כאשר אנו מוסיפים מים(רגשות) קיצוניים, חוזרים לחשוב בדרך הישנה, מכניסים ספק, פחדים רגשות מעורבים.

או אז התהליך נפגם. ראו דוגמת, מחאת האוהלים, המחאה החברתית ה'צדק החברתי'. אני מצטטת:
"סדרת הפגנות ופעולות מחאה שהתקיימו ברחבי ישראל בקיץ 2011. המחאה שהחלה עם תביעות 'צרות' יחסית, בעיקר בתחום הדיור והיעדר פתרונות לדיור בר השגה, לכלל תושבי ישראל, התרחבה וכללה גם נושאים כמו יוקר המחיה, מערכת החינוך והבריאות, העלויות העקיפות של גידול ילדים ("מחאת העגלות") ועוד נושאים הנוגעים לסדר היום החברתי והכלכלי בישראל".

דפני ליפ הגתה רעיון עם 'אמירה' מאוד מדוייקת, היא קיבלה תמיכה רחבה, בין לילה הרחובות התמלאו באנשים וחיזקו האחד את השני, הרצון החברתי היה לשנות את התפיסה החמדנית של מסגרת השלטון, בה מקשים על האינבדואל להתנהל בקלילות. היה צדק, היה תהליך ובכל זאת משהו קרה שם..
התהליך נתקע, נבלם, מדוע? ברגע ש "התיישבנו" בפארקים ועברנו תהליך רגשי, בחשנו בכאב, הכנסנו כעסים, מירמור, הסתה וכיוצא בזה, התהליך עבר נפילה אנרגטית. הקהל התעייף, כאב וההפגנה התפזרה, לאט לאט האחדות התפרקה.
תהליכים ארוכי טווח אינם מחזיקים, הם עוברים למצב רגשי ומפספסים את המטרה. שנת 2012 מחברת אותנו לתדר של אמת, חדות, מיקוד מטרה ועשיה מהירה. אין זמן להתעסק בקטנות ובבכי לדורות, אנחנו עוברים שינוי.
 

ראו את דוגמת מחאת הקוטג', ואני מצטטת "מחאת הקוטג' - חרם הקוטג' הוא חרם צרכנים בישראל, שהחל על ידי קבוצה בפייסבוק, שהוקמה ביוני 2011 במחאה על העלייה המתמשכת במחירי המזון במדינה, נקרא הציבור להימנע מרכישת גבינת קוטג' במחירה הנוכחי. למחאה הצטרפו למעלה מ-100,000 גולשים, והיא צברה תאוצה תקשורתית והובילה לפתיחת דיון ציבורי רחב בנושא יוקר המחיה בישראל. החרם הוביל לירידה משמעותית במכירות גבינת קוטג' בישראל ולהורדת מחירים בקטגוריה".
 
מה היה לנו שם? קבוצה יזמה רעיון (אויר) דרך רשת חברתית , הרעיון עבר לשלב הביצוע באופן מיידי, לא הייתה התעכבות ובחישה בכאב, התהליך פרץ ועברנו מיד לתוצאה מדויקת וברורה(אש) , מחיר הקוטג' ירד. רבותי, זו התפיסה החדשה, כך מכוונים אותנו מלמעלה.
 

התדר של העידן החדש מוביל אותנו למחשבה שבוראת מציאות אינסטנט. ראו את הילדים שלנו, התבוננו בהם, ילדי העידן החדש, הם אינם מתעכבים על הפחדים, על התירוצים, הם בוחרים מטרה וכובשים אותה, ולנו רק נותר לפנות להם את הדרך.
 
בפרק הבא: זוגיות נוסח 2012.
חזרה לכתבות
צרו קשר :
050-8663028
טופס יצירת קשר
רכישת ייעוץ טלפוני
זמן הייעוץ
רוצים לקבל תחזית למייל?
מלאו את הפרטים
שם מלא :
טלפון :
אימייל :
ת. לידה :
מכתבים והמלצות
מזל האופק
מזל האופק
מזל האופק מגלה לנו את כרטיס הביקור של האדם, איך הוא נראה? מה הוא מייצג בחברה? ומה חושבים עליו?
בידקו מה האופק שלכם? ולימדו לחשב אותו בעצמכם.
27.03.2012
גלגולה של נשמה...
גלגולה של נשמה...
"את מוכרת לי מפעם, אולי מגלגול אחר... " מי מושך בחוטים? מה מסתתר מאחרי הקלעים של החיים? למה קורה שאנו נפגעים, מתאהבים, מתגרשים? ומאבדים את היקר לנו? כל התשובות מפי תודעת העל..
22.09.2013
מסעו של הירח
מסעו של הירח
הירח מטייל בשמים ומשפיע עלינו כאן למטה, הירח הוא המחסן הקוסמי הנשמתי, אחראי על הרגשות ועל ההתרחשויות הארציות בכל רגע וזמן נתון..
21.11.2010
| | | | | | |
כל הזכויות שמורות © שלי רום בניית אתרים