נסיגת מרקורי
שיתוף בפייסבוק
כתבות
נסיגת מרקורי  09.03.2012
נסיגת מרקורי 
 
נסיגות מרקורי הקרובות:
מרקורי מתחיל נסיגה ב- 21 בינואר  - 11 לפברואר 2015 במזל דלי. 
מרקורי מתחיל נסיגה ב-19 למאי  - 11 ליוני 2015 במזל תאומים. 
מרקורי מתחיל נסיגה ב-17 לספטמבר   - 9 לאוקטובר 2015 במזל מאזניים. 

הנסיגות של כוכב מרקורי בשנת 2015 , מתרכזות במזלות האוויר (מחשבה ותקשורת) יש לכך משמעות וגם שינוי הרגלים. אם אנו מורגלים לפעול מתוך אוטומט רגשי, מרקורי יאפשר לנו להתחבר לתודעה הגבוהה, לאובייקטיביות. מרקורי מבצע את נסיגותיו בשלושת המזלות האוויריים כל אחד מהם מפעיל אצלנו קוד אחר במוח. התאומים מחבר אותנו לדיבור, ותקשורת, המאזניים מחבר אותנו לתקשורת בין אישית והדלי מחבר אותנו לתודעה הגבוהה ולאנטנות והחיישנים שלנו.
במירוץ החיים מאוד קל לנו לסטות מהנתיב שלנו מתוך הקשבה לקולות חיצוניים, תקשורת שאיננה מהימנה, גירויים חיצוניים, שמועות, פחדים ועוד ואילו מרקורי בנתיב האווירי שלו, מביא אתו את היכולת לנטרל את החוץ ולהיכנס פנימה. הוא יביא אתו תובנות חדשות ופרספקטיבה ממקום יותר ניטרלי ופחות רגשי. מרקורי מאפשר לנו להתרחק מהתמונה ולקלוט אינפורמציה מתוך פרספקטיבה אחרת. 


מרקורי מחבר אותנו לידע ותודעה

כוכב מרקורי, הקוסם, שליח האלים, הנער הנצחי, הג'י פי אס השמימי,
נקרא על שמו של הרמס, בנם של זאוס והפליאדה
מאיה.
כוכב קטן זריז וחמקן, מקושר לעולם העסקים וידוע כאל הסוחרים, הגנבים והמניפולטיביים הגדולים.

מרקורי אחראי על רמת האינטליגנציה. הוא דוחף אותנו לנוע קדימה, לחקור לקבל תשובות ולא לוותר על התפתחות. מרקורי שולט במזלות תאומים ובתולה.

תאומים אחראי על התקשורת. בתולה הקפדנית בוחנת לעומק, צוברת ידע ומעבירה את הידע הלאה.

תחום שליטתו של מרקורי:
מרקורי הוא סמל של טרנספורמציה מחזורית, תהליך של הובלה והעברה. במיתולוגיות העתיקות סופר שמרקורי אחראי על הובלת הנשמות לעולמות עליונים,
במפת לידה הוא שולט על אחים תאומים ועל יחסים בין אחים. הוא אמון על כל סוגי התקשורת, שפות, לימודים ותעודות. נסיעות, פגישות, הובלה ודרכים, תחבורה וקשרים בינלאומיים. הוצאה לאור, מסמכים, חוזים, מכירות, טלפונים, מיילים, מחשבים ומכשירים ניידים. מרקורי אחראי על השאלות והתשובות שאנו מקבלים, על תרגומים, ספרים, מפות, מכתבים, כתיבה, קריאה, אדרנלין ושאר ריגושים שהמוח מפריש לנו דרכו.

מבחינה פיזית, תחום שליטתו של מרקורי היא גם כל הידיים ועל האצבעות וצ'אקרת הגרון. אנשים שמרקורי הוא שליט מפתם יהפכו לנגנים, רקדנים, ציירים, מעצבים, ישרטטו מפות וידברו שפות רבות.

מרקורי בנסיגה

מרקורי הוא הכוכב הקרוב ביותר לשמש, ומסלולו אליפטי. דרושים לו 88 ימים לבצע את הילוכו סביב השמש והוא לעולם לא ירחק מן השמש יותר מ- 28 מעלות. בנקודה הקרובה ביותר שלו לשמש הוא מרוחק ממנה רק 46 מיליון קילומטרים ואילו בנקודה הרחוקה ביותר, 70 מיליון קילומטרים. וכן, במונחי כוכבים זה ממש קרוב. בשל האינטימיות הנ"ל פועל על מרקורי כוח כבידה חזק יחסית, ולכן הוא פועל כמו מגנט ומשפיע על קצב החיים. התנועה של מרקורי כמו כל פלנטה היא תנועה אליפטית ולכן המהירות משתנה לאורך הסיבוב סביב השמש, כשמרקורי מגיע למקום בו הכי קרוב לשמש כוח המשיכה של השמש משנה את מהירות התנועה של מרקורי ולכן נראה מהכדור כאילו הולך לאחור. נקודת זמן זאת מכונה רטרו, בזמן זה נראה כאילו מרקורי נע אחורה בשמים, למרות שמבחינה אסטרונומית עדיין נע קדימה, זוהי אשליה אופטית.

מרקורי מבצע נסיגה בין שלוש לארבע פעמים בשנה, למשך שלושה שבועות כל פעם. במהלך הנסיגה כוכב מרקורי משנה את קצב החיים וגורם לנו לשיבושים, שינויים בכוח המשיכה משבשים את המגעים החשמליים וקצב הזמן מאבד את חוש הכיוון.

שינוי הקצב של הכוכב עלול ליצור שיבושים בכל כלי התקשורת והעברת המסרים. השפעת הנסיגה של כוכב מרקורי תורגש כשבועיים לפני הנסיגה עצמה. כשמרקורי נעצר, נוכל להרגיש מיד. הקצב יהפוך מהיר ובלתי יציב, ושיבושים במהלך העניינים יצוצו כמעט מיידית.

מאחר ותפקידו של מרקורי הוא למצוא את האמת ולהתחבר לדעת, בזמן נסיגה הוא נתקל בערבוביה באמת ובשקר, בשחור ובלבן. הידע עובר לפעמים בדרכים עקלקלות, בשקרים, בגידות, דברנות יתר ובלבול. ומתישהו הוא גורם לנו להבין שלמטבע יש אמנם שני צדדים, אך זה עדיין אותו מטבע. לאמת יש צד אחד, ככל שמרקורי יברח ממנה, כך הוא יתקל בקשיים ובלקויים בתקשורת ובמערכות יחסים.

מה עושים כשמרקורי בנסיגה?

לנסיגה יש תפקיד מאד מסוים בחיינו והוא פרספקטיבה מחודשת. כאשר הקצב הוא קצב רגיל קשה לנו לעיתים לראות את כל התמונה, אבל כשמאיטים או מגבירים את הקצב אנחנו נאלצים לעצור כדי לבחון מחדש את ההתקדמות שלנו. נסיגת מרקורי היא בדיוק הזמן לעשות את זה- לתקן ואולי אף להשתהות, לאבד תחושת זמן ובחלל שנוצר- לחשוב ולאתחל מחדש. זו הסיבה שבזמן נסיגת מרקורי קיים הסיכוי לבחון קשרים מחדש, או שיופיעו בחיינו דמויות מן העבר כדי לתקן את המעוות. מרקורי מאט את הקצב- מי שרץ קדימה, ייתקל בחסימות, מאחר והפסקת הפעילות דרושה לצורך תיקונים וחיבור מחדש.

זה לא כזה מפחיד כמו שזה נשמע.

כשמרקורי בנסיגה אנו עשויים לחוש ניצוצות באוויר. מאחר ומרקורי אחראי על התקשורת והדיבור, המחסומים שבדרך כלל עוצרים אותנו מלאמר את כל אשר על ליבנו, מתפוגגים, ואנחנו חווים הארות ורגעים מכוננים.

פתרונות לתעלומות ישנות מתגלות לפתע. זהו גם הזמן לטפל בדוחות חניה, ובכלל בתקלות של מכוניות וכשלים בתעבורה, כמו גם למצוא אבידות.

מרקורי אחראי גם על הבית והחפצים. בנסיגה הרבה פעמים מכשירים חשמליים מתקלקלים, מערכת האינסטלציה משתבשת. נסיעות שתוכננו לא יוצאות לפועל, ואתם נתקלים בעיכובים ובמכשולים כמו אובדן מפתחות המכונית, הדירה והמשרד. תעודות וכספים שהולכים לאיבוד, פריצות, גנבות ושיבושים כאלה ואחרים. בתקופה זו לא מומלץ לחתום על חוזים, להתחיל התחלות חדשות או לקבל החלטות חשובות. לא מומלץ לקנות דברים כמו מכשירי חשמל, מכוניות, או דירות. מצד שני, למכור דברים גדולים שלא הצלחתם להיפטר מהם מזה זמן זה רעיון מצוין. הפעם זה ילך חלק. אם התחלתם בתהליך של קניה שנכשל בעבר ואתם חוזרים אליו בנסיגה, זה בסדר- זוהי ההזדמנות לתיקון. זה הזמן לעשות גיבויים, לשמור מסמכים, להחליף חלקים פגומים ולבדוק את הניאגרה בשירותים. קשרים חדשים עלולים לעלות על שרטון ואילו באורח פלא אנשים מן העבר יופיעו מחדש ופערים ישנים ייסגרו.

זהו הזמן לטפל בפצעים ובמכאובים, לרדת לשורש המחלה, ולהגיע לתובנות באמצעות מחקר. טיפולים פסיכולוגים מגיעים לפריצות דרך, ואנשי מכירות שחוזרים לטפל בקשרים עסקיים ישנים עושים חיל. זהו זמן מצוין לסיים משימות שלא הצלחתם להגיע אליהן במשך זמן רב.

העבודה תושלם הפעם ובצורה טובה יותר מתמיד, כשמרקורי בנסיגה קל יותר לרדת לפרטים שקשה לראות בזמנים רגילים. כתבו מחדש מאמרים, נקו את שולחן העבודה, עשו סדר בניירת ובמסמכים וטפלו בכל מה שזקוק לסידור מחדש.

עקבו אחר הנסיגות: 
 
בכל פעם שמרקורי נסוג הוא מבצע את נסיגתו במיקום אחר במפה, ולכך גם ההשפעה שלו היא שונה. כשם שהשפעת המזלות שונה על חיינו כך גם נסיגת מרקורי משפיע על הגזרות השונות. כשמרקורי נסוג בטלה, הוא ישבש את הרצון שלנו, ישנה את הדרייב שלנו ויגרום לנו להיות יותר נמרצים.

חזרה לכתבות
צרו קשר :
050-8663028
טופס יצירת קשר
רכישת ייעוץ טלפוני
זמן הייעוץ
רוצים לקבל תחזית למייל?
מלאו את הפרטים
שם מלא :
טלפון :
אימייל :
ת. לידה :
מכתבים והמלצות
מזל האופק
מזל האופק
מזל האופק מגלה לנו את כרטיס הביקור של האדם, איך הוא נראה? מה הוא מייצג בחברה? ומה חושבים עליו?
בידקו מה האופק שלכם? ולימדו לחשב אותו בעצמכם.
27.03.2012
גלגולה של נשמה...
גלגולה של נשמה...
"את מוכרת לי מפעם, אולי מגלגול אחר... " מי מושך בחוטים? מה מסתתר מאחרי הקלעים של החיים? למה קורה שאנו נפגעים, מתאהבים, מתגרשים? ומאבדים את היקר לנו? כל התשובות מפי תודעת העל..
22.09.2013
מסעו של הירח
מסעו של הירח
הירח מטייל בשמים ומשפיע עלינו כאן למטה, הירח הוא המחסן הקוסמי הנשמתי, אחראי על הרגשות ועל ההתרחשויות הארציות בכל רגע וזמן נתון..
21.11.2010
| | | | | | |
כל הזכויות שמורות © שלי רום בניית אתרים