חודש כסלו - חודש של גאולה
שיתוף בפייסבוק

הלב נפתח והכיס מתרחב. 
חודש כסלו, מזל קשת.
לפני 20 שנה, פגשתי את הרב יונה מצגר. רגע לפני חתונתי, שאלתי את הרב, "כמה מגיע לכבודו על הזכות הגדולה להביא אותי בברית הנישואין"?? השיב לי הרב בהתרגשות ועיניים בורקות "יקירתי זהו חודש כסלו חודש של כיס ולב, כמה שאקבל מעלמת החן, אהיה שמח וטוב לב.." ואני שהתחתנתי בכלל בחודש אייר, תהיתי מה קרה לרב? התבלבל??
אני יכולה לומר לכם שלמרות שלא הייתי סגורה על טיב קנקנו, הבנתי את הרב המכובד. חודש כסלו, מבחינתי הוא ה- חודש שהיקום מחכה לקראתו, אנו מתחברים לאמונה ואופטימיות, הלב נפתח והכיס מתרחב.
היקום לא יכול להתנהל בלי האנרגיות האופטימיות של הקשתים, השולטים בחודש זה.
הכוכב העולה של החודש הזה, הוא כוכב יופיטר, המטיב הגדול, שיודע לעשות עבודה מצוינת. אופטימיות, היא הדרך המופלאה להתחבר לשמחה והגשמה בחיים. כוכב יופיטר, או בשמו השני, כוכב צדק, אחראי על הניסים והבשורות הטובות. זהו חודש שהנשמה רוצה לנוס אל הטבע וליצור מציאות חדשה ושונה.
הרומאים סגדו ליופיטר אופטימוס מקסימוס (יופיטר הטוב והגדול ביותר), הוא זה שהנהיג, הוביל ושימש דוגמא לאות ומופת. תחת תואר זה שימש יופיטר כמגנה של רומא, בעל תפקיד רם נישא וגברי למדי. באותה תקופה הוקם מקדש מפואר לכבודו על הגבעה הקפיטולינית, שם התבצע פולחנו המרכזי. בית המקדש, שימש באותה תקופה כמרכז החיים הדתי, כמרכז החיים הפוליטיים. חוזים ובריתות נכרתו, מלחמות הוכרזו וקורבנות הוקרבו. מנהיגי הצבא הרומאי שחזרו מנצחים משדה הקרב, היו מקבלים אות כבוד והדר.
יופיטר העוצמתי היה ממונה על החוק והצדק, על האמת, על שמירת הסדר, ובעיקר היה ממונה על השמיים, האור, הגשם והרעם.
חודש כסלו, זהו חודש שמחבר אותנו לחופש יצירה, לחופש בחירה. ההבדל בין חודש זה לכל החודשים, שאנחנו לא מתנהלים רק במחשבות, אנחנו מיישמים. האש והיצירה תופסים מקום של מרץ, תעוזה ומהירות החלטה.
אחרי חודש מרחשוון בו שקענו במצולות הנפש, זחלנו אל מתחת לסלעים ולנקיקים. הגיע ראש חודש כסלו, בוא נצא להרפתקה חדשה, נפשיל שרוולים ונהפוך את החיים שלנו ליותר יפים, צבעוניים וחגיגיים.
כוכב צדק שולט על שני חודשים, כסלו ואדר, קשת ודגים. בשני החודשים האלה קרו ניסים יוצאי דופן שהשפיעו על מהלך ההיסטוריה. בחודש כסלו קרה נס גדול, היוונים ששלטו על ארץ ישראל תקופה ממושכת, הובסו. בכה' בכסלו הגיעה משפחה אחת, משפחת החשמונאים, המכבים, ניצחה את היוונים, ניצחון המעטים על הרבים.
בכל שנה, בכה' בכסלו, אנחנו מתחברים במשך שמונה ימים, למאגר הקוסמי של אנרגיית החיים, בריאות, הצלחה, ביטחון והמשכיות. על כן נקרא חודש זה, חודש הגאולה. מדוע שמונה ימים? שמונה, מקושר לספירת בינה ולסמל האינסוף. הספירה השמינית- בינה, היא מחסן האנרגיה הקוסמית האינסופית.
איך מתחברים לאנרגיה זו? על ידי הדלקת המנורה- חנוכייה, שיש בה שמונה קנים ושמש. ביום השמיני שבו מדליקים את כל הנרות, מגיעים להשלמה של אור שלם ומושלם, הוא האור הנשמתי שמחבר אותנו לאמונה ולהגשמה.

מה המיוחד במזל קשת וחודש כסלו?? מעבר לניצחון המכבים על היוונים, ומעבר לנס של מציאת כד השמן? במזל קשת ישנם שלושה גוונים עיקריים, אדום, לבן וירוק, שמבטאים את האנרגיה הקוסמית של ימין, שמאל ואמצע. אנרגיה סימטרית הבנויה על התובנה של הרצון לקבל, הרצון לתת והאיזון שביניהם. החשמונאים ידעו להשתמש באנרגיה מאוזנת זו וכך ניצחו את היוונים וחוללו את הנס של פך השמן.

המזל של החודש, הוא מזל קשת. נתבונן דווקא בעניין החץ היוצא מן הקשת. אדם נמצא במציאות אחת ויש לו יכולת לתקשר למציאות אחרת. בחודש הזה מתגלה כוח שמימי המחבר אותנו ליכולת לתקשר עם עולמות עליונים. עפ"י הקבלה, כל מה שקרה לאדם בחיים האלה, שייך לאותה שלמות רוחנית שנמצאת בבסיס הקיומי, שמהווה את המציאות.
אין טעויות במציאות, הנשמה מגיעה לחיים האלו ומתחברת לתוכנית שהיא זימנה לעצמה בטרם ירדה לכאן. הקשתים בדי.אן.איי המיוחד שלהם יודעים את הסוד הגדול, יודעים שבכל אדם קיים בורא פנימי, המסוגל לברוא מציאות על ידי כוח מודעות. הקשתים לא מחוברים לאנרגיה של פחד, או צמצום. האנרגיה של החודש היא התרחבות, האגן מתרחב, הלב מתרחב וה'עושר' האמיתי מתמלא ומתעצם.. עושרו של הלב.
מזל קשת מצטיין באופטימיות ושמחת חיים. הקשתים ידועים כברי מזל, כל מה שהם עושים מלווה באופטימיות וחדוות יצירה. הקשתים מחוברים לאנרגיית החיים ולהצלחה שבסיסה היא אמונה בעצמך. אין פחד, אין התלבטות, חושבים עושים.. החיבור בין היסודות אוויר (מחשבה) ואש (יצירה) מחשבה יוצרת מציאות במהירות האור.
הקשת, פילוסוף מטבעו, אוהב נסיעות, לימודים, מוסיקה, אוהב ליהנות מהחיים, אוהב חברה, מורה דרך, עורך דין, מוסיקאי, ספורטאי, איש עסקים שמרבה לנסוע ולחזור מארצות רחוקות. לקשת יש פוטנציאל רוחני מולד. 
הקשתים מסוגלים לחולל ניסים, ולכן נקראים 'ברי מזל'. אנרגיה קיצונית של הקשתים יוצרת חוסר טקט ויהירות מוגזמת. יש נטייה לקלות דעת, אמונה שהמזל תמיד יסדר הכל, נטייה להימורים ופתיחות יתר.
מזל קשת מסתדר טוב מאוד עם מזלות האש האחרים וגם עם מזלות האוויר.

אותיות החודש: ס'ג

ס' – האות שבראה את קשת – האות שסומכת נופלים

ג' – האות שבראה את יופיטר – האות של גמילות חסדים

הצורה של האות ס' היא עגולה. העיגול מסמל את ה'אין', אך על פי הקבלה, מסמל את השלמות. האות ס' מסמלת עבורנו מציאות רוחנית שקשורה למציאות שלפני בריאת העולם, מציאות של אור אינסוף, שממלא את היקום. מציאות מלאה באור, שבה הכל שלם, הכל אחד. זו המציאות של המעגל הקוסמי, בו אין שינוי.

האות ס', העיגול מסמלת בקבלה את המצב הזה שלך חוסר שינוי, של שלמות פנימית, וזו הדרך היחידה לראות את האור הגדול, ולהבין, שהשלמות הפנימית והאושר הפנימי אינו תלוי בדבר.

חודש טוב

שלכם שלי רום, אסטרולוגית

 

צרו קשר :
050-8663028
טופס יצירת קשר
רכישת ייעוץ טלפוני
זמן הייעוץ
רוצים לקבל תחזית למייל?
מלאו את הפרטים
שם מלא :
טלפון :
אימייל :
ת. לידה :
מכתבים והמלצות
מזל האופק
מזל האופק
מזל האופק מגלה לנו את כרטיס הביקור של האדם, איך הוא נראה? מה הוא מייצג בחברה? ומה חושבים עליו?
בידקו מה האופק שלכם? ולימדו לחשב אותו בעצמכם.
27.03.2012
גלגולה של נשמה...
גלגולה של נשמה...
"את מוכרת לי מפעם, אולי מגלגול אחר... " מי מושך בחוטים? מה מסתתר מאחרי הקלעים של החיים? למה קורה שאנו נפגעים, מתאהבים, מתגרשים? ומאבדים את היקר לנו? כל התשובות מפי תודעת העל..
22.09.2013
מסעו של הירח
מסעו של הירח
הירח מטייל בשמים ומשפיע עלינו כאן למטה, הירח הוא המחסן הקוסמי הנשמתי, אחראי על הרגשות ועל ההתרחשויות הארציות בכל רגע וזמן נתון..
21.11.2010
| | | | | | |
כל הזכויות שמורות © שלי רום בניית אתרים